- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Wypadek w Pamiątkowie. Motorowerzysta przetransportowany do szpitala śmigłowcem

W wyniku wczorajszego wypadku, do którego doszło w Pamiątkowie, do szpitala trafił 20-letni motorowerzysta. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

Wczoraj około godziny 19.15 policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Baborowsiej w Pamiątkowie.

- Reklama -

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż w zdarzeniu brał udział 47-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, który kierował oplem astrą oraz 20-letni mieszkaniec gminy Oborniki, który kierował motorowerem. W związku z obrażeniami powstałymi w wyniku zderzenia pojazdów, kierujący motorowerem został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci wstępnie ustalili, iż przyczyną wypadku mogło być nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili świadka wypadku, wykonali oględziny, szkic oraz dokumentację fotograficzną. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Z uwagi na obrażenia, których doznał motorowerzysta, sprawa została zakwalifikowana jako wypadek drogowy. Postępowanie mające na celu szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia  prowadzą dochodzeniowcy z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe