- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Wypadek na DK92. Kierowca miał sporo szczęścia

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Sękowo.

Dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach zgłoszenie o zdarzeniu odebrał o godzinie 10.46. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Duszniki, OSP Podrzewie oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Przybyli na miejsce strażacy zastali samochód dostawczy, który uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem straży pożarnej i znajdowali się w pobliżu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu osobowego na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

W początkowej fazie działań ratowniczych ruch na drodze krajowej nr 92 był zablokowany – policja wyznaczyła objazdy, później odbywał się wahadłowo. Ostatecznie, po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, kierowca auta dostawczego nie wymagał hospitalizacji. Sprawa zakończyła się więc wystawieniem mandatu karnego dla sprawcy zdarzenia.

Fot. PSP Szamotuły (mł. ogn. Krzysztof Antkowiak)
Fot. PSP Szamotuły (mł. ogn. Krzysztof Antkowiak)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe