- Reklama -
7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Wykład dla seniorów o osteoporozie

23 października 2018 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szamotułach odbędzie się wykład dotyczący tematyki osteoporozy. Będzie prowadzony przez dwie specjalistki w zakresie chorób wewnętrznych i reumatologii – lek. med. Elżbietę Gigiel, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Szamotułach oraz lek. med. Agnieszkę Piechowiak, zastępcę Ordynatora Oddziału.

Wykład odbędzie się 23.10.2018, o godz. 17:00, w Auli Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Mickiewicza 4 w Szamotułach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

- Reklama -

Osteoporoza to choroba szkieletu, która zaburza strukturę szkieletu i zmniejsza gęstość mineralną kości, przez co może prowadzić do ich złamań, nawet w wyniku niewielkiego urazu. Jest niezwykle powszechną chorobą u osób starszych. Choruje na nią średnio co trzecia kobieta po menopauzie.

– Osteoporoza często rozwija się bezobjawowo, a przez swoje poważne powikłania jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych. Właśnie dlatego tak istotna jest powszechna wiedza na temat tej choroby oraz jej profilaktyka – mówi lek. med. Agnieszka Piechowiak, specjalistka w zakresie reumatologii i jedna z prelegentek wykładu. – Niedawno do naszego Szpitala sprowadziliśmy Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy, w którym pacjenci mogli sprawdzić stan swoich kości. Oprócz możliwości badań, chcemy zadbać również o edukację mieszkańców powiatu w zakresie tej choroby. Zachęcam do wzięcia udziału w wykładzie, a także regularnych badań w kierunku wykrycia osteoporozy – dodaje z-ca Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych SPZOZ Szamotuły.

SPZOZ

  1. I mam nadzieję, że sporo osób wiedziało o tym wydarzeniu i w nim czynnie uczestniczyło. W końcu chodzi o nasze zdrowie, a jest ono jakby nie było najważniejsze. A jeśli chodzi o osoby starsze to one szczególnie powinny się regularnie badać, w końcu kto będzie się opiekował naszymi wnukami. Ja swoją babcię bardzo kocham i dlatego żeby taniej zapłaciła za badania to pobrałam dla niej kupon, który upoważnia ją do dużo tańszych badań. Wy też możecie to zrobić, wystarczy wejść na stronę Zdrowa Jesień i tam znajduje się ten bon

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe