- Reklama -
4.2 C
Szamotuły
sobota, 26 listopada, 2022

Wykład dla seniorów o osteoporozie

23 października 2018 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szamotułach odbędzie się wykład dotyczący tematyki osteoporozy. Będzie prowadzony przez dwie specjalistki w zakresie chorób wewnętrznych i reumatologii – lek. med. Elżbietę Gigiel, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Szamotułach oraz lek. med. Agnieszkę Piechowiak, zastępcę Ordynatora Oddziału.

Wykład odbędzie się 23.10.2018, o godz. 17:00, w Auli Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Mickiewicza 4 w Szamotułach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

- Reklama -

Osteoporoza to choroba szkieletu, która zaburza strukturę szkieletu i zmniejsza gęstość mineralną kości, przez co może prowadzić do ich złamań, nawet w wyniku niewielkiego urazu. Jest niezwykle powszechną chorobą u osób starszych. Choruje na nią średnio co trzecia kobieta po menopauzie.

– Osteoporoza często rozwija się bezobjawowo, a przez swoje poważne powikłania jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych. Właśnie dlatego tak istotna jest powszechna wiedza na temat tej choroby oraz jej profilaktyka – mówi lek. med. Agnieszka Piechowiak, specjalistka w zakresie reumatologii i jedna z prelegentek wykładu. – Niedawno do naszego Szpitala sprowadziliśmy Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy, w którym pacjenci mogli sprawdzić stan swoich kości. Oprócz możliwości badań, chcemy zadbać również o edukację mieszkańców powiatu w zakresie tej choroby. Zachęcam do wzięcia udziału w wykładzie, a także regularnych badań w kierunku wykrycia osteoporozy – dodaje z-ca Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych SPZOZ Szamotuły.

SPZOZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe