- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Wydarzenie dla całej rodziny – Baborówko Driving Show

Prestiżowe międzynarodowe zawody w powożeniu po raz drugi odbędą się w Ośrodku Jeździeckim Baborówko. W programie znajdują się nie tylko konkursy o randze czterech gwiazdek, ale także liczne atrakcje dla publiczności.

Podczas Baborówko Driving Show 8-10 września odbędzie się kwalifikacja do Pucharu Świata w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, a także Puchar Narodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i parokonnymi. O zwycięstwo powalczą zawodnicy z 10 krajów, w tym z Australii, Czech, Niemiec czy Holandii. Wśród powożących pojawiły się nazwiska takie jak: Boyd Exell czy Daniel Schneiders. Nie mogło zabraknąć także reprezentantów Polski: Piotra Mazurka, Wiesława Sadowskiego oraz Krzysztofa Szczepaniaka.

“Ogromna duma, że na polskim gruncie organizowane są zawody tej rangi, czyli zawody czterogwiazdkowe CAIO4* dla par i dla czwórek. Przyjeżdża tu cały świat.” – mówił podczas zeszłorocznej edycji Piotr Mazurek, Mistrz Polski w powożeniu.

- Reklama -

Wydarzenia w Baborówku to jednak nie tylko sport na światowym poziomie, ale także liczne atrakcje dla publiczności. Organizator zaprasza do strefy kiermaszu oraz części gastronomicznej z szeroką ofertą potraw. Na stoiskach można kupić lokalnie wytwarzane rękodzieło, coś na ząb oraz akcesoria jeździeckie. Dodatkowo, w niedzielę zaplanowano również pokazy:


13.15 Pokazy psów pasterskich (arena trawiasta)
Sabshai (Tomasz Nowakowski i Karolina Walczak) to zespół, który specjalizuje się w hodowli oraz treningu psów rasy Border Collie. Prowadzący posiadają wiele osiągnięć, takich jak udział i świetne wyniki w zagranicznych zawodach, wliczając w to również Mistrzostwa Europy. Wygrali m.in. 2 największe triale w Europie Środkowej, czyli Czech Open i German Open.
13.15 występ Orkiestry Vivat! (arena główna)
Orkiestra Vivat! to tradycja i historia sięgająca 1928 roku oraz świeżość i entuzjazm młodych ludzi tworzących ten muzyczny zespół. Atutem Orkiestry – oprócz młodzieńczego entuzjazmu i atrakcyjnego repertuaru – są piękne stroje nawiązujące do historii Polski i tradycji szlacheckiej.

Zawody Baborówko Driving Show 2023 odbędą się w formacie trzydniowym: piątek – ujeżdżenie; sobota – maraton oraz niedziela – konkurs zręczności i ceremonie dekoracji. Zachęcamy do odwiedzenia Ośrodka Jeździeckiego Baborówko i kibicowania polskim zawodnikom.

Więcej szczegółów nt. zawodów znaleźć można w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej organizatora www.equestrian.baborowko.pl

Program wydarzenia

Piątek, 8 września 2023

8.30 Ujeżdżenie CAIO4*-H2, o puchar Pałacu Baborówko

13.45 Ujeżdżenie CAI2*-H4

14.00 Ujeżdżenie CAIO4*-H4, o puchar Pałacu Baborówko

Sobota, 9 września 2023

10.20 Maraton CAI2*-H4

10.30 Maraton CAIO4*-H2, o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze

14.10 Maraton CAIO4*-H4, o puchar Badix

Niedziela, 10 września 2023

10.20 Konkurs zręczności powożenia CAI2*-H4

Ceremonia dekoracji CAI2*-H4

10.45 Konkurs zręczności powożenia CAIO4*-H2

Ceremonia dekoracji konkursu zręczności powożenia, o puchar Stadniny Kunowo

Ceremonia dekoracji CAIO4*-H2 klasyfikacja Indywidualna, o nagrodę Mecenasa Zawodów

Ceremonia dekoracji CAIO4*-H2 klasyfikacji drużynowej

13.15 Pokazy psów pasterskich, występ Orkiestry Vivat

14.15 Konkurs zręczności powożenia CAIO4*-H4

Ceremonia dekoracji konkursu zręczności powożenia, o puchar KOWR

Ceremonia dekoracji CAIO4*-H4 Individual classification, o nagrodę Mecenasa Zawodów Romana Roszkiewicza

Ceremonia dekoracji CAIO4*-H4 klasyfikacji drużynowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe