- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Wspólne działania policji, Straży Leśnej i Straży Rybackiej. Ujawniono trzy wykroczenia i jedno przestępstwo

W ubiegłym tygodniu policjanci z Pniew, wspólnie ze Strażą Rybacką i Strażą Leśną, prowadzili działania na terenach leśnych i nad wodą. Służby sprawdzały, czy w tych miejscach nie dochodzi do przestępstw lub wykroczeń.

W działaniach uczestniczyli dzielnicowy, policjant ze służby kryminalnej, funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Pniewy oraz Państwowa Straż Rybacka z posterunku w Chrzypsku Wielkim

Podczas wspólnych służb funkcjonariusze pilnowali, aby lasy nie były niszczone. Zwracali uwagę m.in. na akty zaśmiecania czy osoby naruszające zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi. Sprawdzali też miejsca biwakowania czy amatorskiego połowu ryb, weryfikując tym samym, czy nie dochodzi tam do kłusownictwa – informuje st. asp. Sandra Chuda, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Wspólne działania doprowadziły do ujawnienia 3 osób, które popełniły wykroczenia z art. 161 KW oraz 166 KW (czyli wjechały samochodem niezgodnie z przepisami do lasu oraz puszczały luzem psa w lesie), a także jednego kierującego samochodem pomimo sądowego zakazu.

Szamotulska policja przypomina, że las i tereny rekreacyjne nie są miejscem dla tych, którzy niszczą środowisko naturalne czy łamią obowiązujące przepisy. W celu wyeliminowania takich zachowań, prowadzone są cykliczne kontrole.

fot. KPP Szamotuły
fot. KPP Szamotuły
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe