Wronki. Za zakupy płacił cudzą kartą

0

Kara więzienia grozi mężczyźnie, który przywłaszczył sobie powierzoną mu kartę bankomatową. Za pieniądze z cudzej karty mężczyzna kilka razy robił dla siebie zakupy. Został zatrzymany przez wronieckich dzielnicowych.

W dniu 9 marca br., policjanci z Wronek otrzymali zawiadomienie, od mieszkanki dotyczące przywłaszczenia mienia. Jak wynikało z ustaleń, w dniu 5 marca br., poszkodowana poprosiła znanego jej mężczyznę o zrobienie zakupów i w tym celu przekazała mu swoją kartę bankomatową. 38-latek przyniósł jej zakupy, jednak powierzonej karty nie oddał. Co więcej, okazało się, iż z konta kobiety zniknęły pieniądze.

Policjanci zatrzymali więc podejrzanego o przywłaszczenie 38-letniego mieszkańca Wronek. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, iż przywłaszczył kartę. Dodał też, że kilkakrotnie wykorzystał pieniądze z konta bankowego do którego karta jest przypisana i zapłacił nią za zakupy w sklepie. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone mienie i oddali kartę pokrzywdzonej. 38-latek trafił natomiast do komisariatu policji.

Tam, po przesłuchaniu usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonej karty bankomatowej (za co polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia). Ponadto, w związku z wypłatą pieniędzy z konta kobiety, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do systemu płatności banku (za co grozi do 10 lat więzienia).

Zobacz więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj