- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Wronki. Z urzędu miasta wyciekły dane mieszkańców

We wronieckim magistracie doszło do nieautoryzowanego dostępu do danych. Urząd powiadomił Prezesa UODO.

Burmistrz Miasta i Gminy Wronki poinformował w komunikacie, że w dniach 9-12 maja 2022 r. doszło do wykonania nieautoryzowanej kopii danych osobowych z komputera służbowego przez jednego z pracowników Urzędu Miasta i Gminy Wronki. Pendrive z danymi został zwrócony do urzędu 12 maja przez osobę trzecią. Urzędnicy uznali, że mogło dojść do nieautoryzowanego przejęcia tych danych.

Wśród dokumentów, które zostały wyprowadzone poza Urząd Miasta i Gminy Wronki, znajdują się sprawy związane z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi (rozliczenia ścieków, rozliczenia wody, rozliczenia czynszów, rozliczenia energii elektrycznej), mieszkańcami wspólnot (rozliczenia), pisma do mieszkańców (informacje o rozliczeniach, informacje o zmianach w opłatach, wezwania do zapłaty, zwrot wadium, o zwrot lokalu, aneksy do umów, przyznanie mieszkania z zasobów Gminy Wronki), zestawienia lokali mieszkaniowych i umowy użyczenia boisk sportowych. Dane osobowe zawarte w wyżej wymienionych dokumentach ograniczają się wyłącznie do imion, nazwisk, adresów zamieszkania. Sporadycznie obejmują również numery kont bankowych i numery PESEL – informuje Urząd Miasta i Gminy Wronki.

- Reklama -

Magistrat niezwłocznie powiadomił o incydencie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podjęliśmy również odpowiednie kroki, aby zminimalizować skutki naruszenia w postaci przeprowadzenia ponownego szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych oraz szeregu czynności uniemożliwiających wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Nie mamy żadnych sygnałów, że wyżej wymienione dane zostały upublicznione lub w jakikolwiek sposób wykorzystane przez osobę niepowołaną. Jeżeli dowiedzą się Państwo o upublicznieniu lub wykorzystaniu Państwa danych przez osobę nieuprawnioną, proszę o natychmiastowe zawiadomienie policji oraz o przekazanie tej informacji do Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie Miasta i Gminy Wronki pani Aleksandry Cnoty-Mikołajec pod
adres mailowym: [email protected]
– dodaje UMiG Wronki.

Sprawę wycieku danych musi teraz zbadać Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe