- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Wronki. Wędkarze rywalizowali o Puchar Wojewody Wielkopolskiego

W minioną niedzielę we Wronkach odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wojewody Wielkopolskiego.

Zawody zostały zorganizowane przez Państwową Straż Rybacką w Poznaniu oraz Koło PZW „Warta” Wronki, jak również zostało objęte patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

W zawodach wzięło udział 27 zawodników z Wielkopolski. Najwięcej ryb (7300 g) złowił Jan Ganski, który pokonał Jacka Dziedzica (6915 g) i Jerzego Kazimierczaka (6690 g). Puchary i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Wronki, Nadleśnictwo Sieraków i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie otrzymali również: Mateusz Odrobny (6595 g), Marcin Rzepczyński (4265 g) i Mikołaj Przybysz (3965 g). Nagrodę za złowienie największej ryby odebrał Mateusz Odrobny, który z Warty wyciągnął leszcza o wadze 2385 g.

- Reklama -

– Bardzo się cieszę, że mogę wspierać wydarzenie, które łączy zarówno sportową rywalizację osób pasjonujących się wędkarstwem, ale także podkreśla pracę wielu instytucji, które dbają o racjonalne zarybienie, ochronę polskich wód, a także rozwój świadomości ekologicznej społeczeństwa opartej na szacunku dla przyrody – podsumował Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. – Zawody okazały się dużym sukcesem, a rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy je kontynuować – dodał prezes Koła PZW Warta Wronki Jacek Kwieciński.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe