- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Wronki. Usunięto zapory z mostu na Warcie

Ważny dzień dla mieszkańców Wronek. Po ponad dwóch latach usunięto zapory z mostu na Warcie, które uniemożliwiały przejazd pojazdom powyżej 3,5 tony.

Most został zamknięty pod koniec sierpnia 2018 roku. Po kontroli przeprowadzonej przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego stwierdzono, że most zagraża bezpieczeństwu i podjęto decyzję o jego zamknięciu. Podczas kontroli stwierdzono rozszczelnienie i pęknięcie chodnika na dojściu do obiektu od strony m. Wronki, a także miejscowe rozszczelnienia pomiędzy jezdnią a krawężnikiem oraz krawężnikiem a chodnikiem. Zaobserwowano również pęknięcia w skarpie gruntowej od strony m. Wronki. Wizja w terenie wykazała pęknięcia w ciosie podłożyskowym na drugiej podporze od strony m. Wronki. Stwierdzono wyboczenie balustrady nad dylatacją pomiędzy przęsłem skrajnym i przedskrajnym. Podczas kontroli ustalono, że wzdłuż rzeki Warty, również w obrębie mostu, trwa budowa ścieżki rekreacyjnej pieszo-rowerowej. Podczas kontroli zaobserwowano ruchy masowe gruntów w tym obszarze na długości około 100 m w górę rzeki Warty.

- Reklama -

Most został otwarty w listopadzie 2018 roku, ale tylko do pojazdów nie przekraczających 3,5 tony.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg, a jesienią bieżącego roku ruszyły prace związane z remontem mostu. Wykonała je firma MOST Sp. z o.o., a inwestycja polegała na wzmocnieniu i ustabilizowaniu skarpy wraz z przyczółkiem. Wykonano również drenaż i nową płytę przejściową. Koszt remontu to nieco ponad 1,33 mln złotych.

Dzisiaj, 23 grudnia, Betoniarnia Nowak usunęła betonowe zapory z mostu. Od tej chwili przeprawa przez Wartę jest dostępna dla wszystkich kierowców.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe