- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Wronki. Próbowali ukraść prawie pół kilometra przewodów kolejowych

Policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach przedstawili zarzuty podejrzanym o nieumyślne spowodowanie realnego niebezpieczeństwa spowodowania katastrofy na przejeździe kolejowym. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani przez pracowników Polskich Linii Kolejowych gdy wycinali przewody linii kolejowych.

W dniu 3 stycznia br. około godziny 21, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujęcia podejrzanych o kradzież przewodów kolejowych przez pracowników Polskich Linii Kolejowych.

Z ustaleń wynikało, iż pracownicy otrzymali informację o awarii rogatek w miejscowości Szklarnia. Na miejscu, praktycznie na gorącym uczynku zastali mężczyznę, który przecinał przewody elektryczne.

- Reklama -

Gdy policjanci wylegitymowali mężczyznę, okazało się, iż był to 36-letni mieszkaniec Śremu. Razem z nim na miejscu znajdowała się też 39-letnia obywatelka Ukrainy ze Śremu.

Kryminalni razem z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy w sprawie oraz przesłuchali świadków.

Policjanci zabezpieczyli około 475 m przewodów przygotowanych do kradzieży. Z dokonanych ustaleń wynikało, iż uszkodzony został również czujnik odpowiedzialny za zamykanie rogatek na przejeździe kolejowym, co spowodować mogło realne zagrożenie spowodowania katastrofy na przejeździe kolejowym.

Policjanci doprowadzili podejrzanych do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, para została przesłuchana. Wronieccy kryminalni przedstawili im zarzuty uszkodzenia oraz kradzieży elementów wchodzących w skład linii kolejowej, przez co nieumyślnie spowodowali zagrożenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Za to przestępstwo grozić im może do 8 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe