- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Wronki – pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym

We wtorek 13 grudnia Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Wronki na ul. Polnej.

Dyżurny do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje. Po dojeździe na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że panuje silne zadymienie oraz wydobywają się płomienie z okna w piwnicy budynku.

- Reklama -

Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do piwnicy budynku w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego na palące się drewno, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu budynku miernikiem wielogazowym w celu wyeliminowania możliwości występowania tlenku węgla.
Spaleniu uległo drewno opałowe oraz instalacja elektryczna w piwnicy. Straty wyniosły 5 tys, natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.

W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Policja oraz ZRM.

Opracowanie: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Amica, mojeWronki.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe