- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
sobota, 27 maja, 2023

Wronki. Pierwszy dzwonek wybrzmiał również za więziennym murem

1 września naukę rozpoczęli nie tylko uczniowie w tradycyjnych szkołach. Pierwszy dzwonek wybrzmiał również w Zakładzie Karnym we Wronkach.

Kolejny etap edukacji w funkcjonującym w jednostce Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczęło wczoraj 114 osadzonych. W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 uczestniczyli słuchacze, grono pedagogiczne, Dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach mjr Mariusz Przybył oraz kierownik Działu Penitencjarnego mjr Agata Nowak.

W Centrum Kształcenia Ustawicznego więźniowie mają możliwość nauki na poziomie ogólnym w dwóch klasach liceum ogólnokształcącego oraz w czterech klasach o profilu zawodowym na kierunkach operatora obrabiarek skrawających, ślusarza oraz kucharza. W nowocześnie wyposażonej szkole uczniowie korzystać będą z bogato wyposażonej pracowni gastronomicznej, praktyk zawodowych na najnowocześniejszych maszynach, jakimi dysponuje PPPM Pomet oraz biblioteki szkolnej, w której udostępniane są osadzonym wszystkie niezbędne podręczniki oraz lektury.

- Reklama -

Panowie, przed wami rok wytężonej pracy, obowiązków i wyrzeczeń, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania codziennych trudności. Pierwszy etap macie już za sobą, przebrnęliście przez gęste sito rekrutacyjne. Wykorzystajcie tę szansę! To wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała wasza przyszłość – ta najbliższa ale i ta dalsza. My, nauczyciele, będziemy was wspierać we wszystkich edukacyjnych działaniach, będziemy pokazywać wam drogę, po której warto kroczyć. W zamian za to oczekujemy szacunku, dojrzałego podejścia do obowiązków szkolnych i bezpiecznych warunków pracy. Wykorzystajcie mądrze czas, który wam poświęcimy, czerpcie od nas wiedzę, pytajcie, bądźcie zaangażowani – mówiła do osadzonych dyrektor CKU, Beata Grabowska.

Podniesienie poziomu wykształcenia skazanych i umożliwienie im zdobycia kwalifikacji zawodowych pełni istotną rolę w przygotowaniu osób odbywających karę pozbawienia wolności do życia poza murami więzienia. Największą korzyścią płynącą z uzupełnienia wiedzy i kontynuacji edukacji przez osadzonych jest ich powrót do rodziny, społeczeństwa oraz pracy.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe