- Reklama -
2.4 C
Szamotuły
czwartek, 1 grudnia, 2022

Wronki: Osadzony próbował zabić strażnika więziennego

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu poinformowała dziś o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło we wronieckim zakładzie karnym.

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi S., który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa jednego z funkcjonariuszy służby więziennej Zakładu Karnego we Wronkach.

- Reklama -

Do zdarzenia doszło w dniu 26 listopada 2016r. na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. W tym dniu odbywający karę pozbawienia wolności Wojciech S. z nieustalonej przyczyny zaatakował konwojującego go funkcjonariusza. Trzymając w zaciśniętej dłoni ok. 10 centymetrowy drut zadał mu cios w szyję. Zaatakowanemu funkcjonariuszowi udało się obezwładnić napastnika. Z uwagi na rodzaj narzędzia i miejsce w które ugodził sprawca jego zachowanie zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa. Wojciech S. mimo, że będzie odbywał karę pozbawienia wolności do 2039r. został tymczasowo aresztowany. – informuje prokuratura.

Wojciech S. był już wielokrotnie karany za umyślne przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu w związku z czym będzie odpowiadał za działanie w warunkach recydywy. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

fot. Wikipedia/Robson1976

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe