- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Wronki. Mężczyzna upadł z wysokości. Przetransportowano go do szpitala śmigłowcem LPR

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę, 18 października we Wronkach.

Około godziny 10.17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało upadku z wysokości w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.

Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki oraz policję. Dodatkowo na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę leżącego na chodniku przy naczepie samochodu ciężarowego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca.
Poszkodowany mężczyzna po przebadaniu przez ratowników LPR został przetransportowany śmigłowcem do szpitala
– informuje OSP Amica.

Poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń

Wypadek wyglądał poważnie, jednak w szpitalu okazało się, że mężczyzna nie odniósł groźnych obrażeń. Z policyjnych ustaleń wynika, iż doszło do zdarzenia podczas zjeżdżania wysięgnikiem koszowym z samochodu na najazdach. Mieszkańcowi gminy Szczebrzeszyn udzielono pomocy medycznej, nie doznał poważnych obrażeń. W związku z brakiem znamion przestępstwa, w tej sprawie nie będzie prowadzone postępowanie – poinformowała nas asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe