- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Wronki. Mercedes wjechał w drzewo. Kierowca zapłacił 1500 zł mandatu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 12 lutego na ulicy Towarowej we Wronkach.

O godzinie 8.22 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym w miejscowości Wronki na ul. Towarowej.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe OSP Wronki i OSP Amica oraz policję i zespół ratownictwa medycznego.

- Reklama -

Na miejscu ratownicy zastali samochód osobowy, który zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Osoby podróżujące autem opuściły go samodzielnie i znajdowały się w pobliżu.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje dyżurny PSP Szamotuły.

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do bazy.

Aktualizacja:

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który kierował samochodem, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na lewą stronę i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości- 29-latek był trzeźwy. Na szczęście, ani on ani pasażerka nie doznali poważnych obrażeń, więc sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. 29-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi. Za to wykroczenie będzie musiał zapłacić 1500 zł mandatu – informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe