Wronki będą miały obwodnicę za ponad 81 mln złotych!

0
fot. WZDW

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisano umowę pomiędzy Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, a spółkami „Colas Polska” i „Most Sp. z o.o.” na budowę obwodnicy Wronek. Podpisy złożyli Paweł Katarzyński Dyrektor WZDW oraz Maciej Hewusz Dyrektor Regionu Colas Polska.

W ramach inwestycji realizowanej w systemie „buduj” przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, powstanie obwodnica o długości 5,2 km. Jej początek jest zlokalizowany przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi (Gmina Wronki), a koniec – na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 przed miejscowością Smolnica. – informuje WZDW.

Obwodnica ma wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miasta i zlikwidować tzw. „wąskie gardło” w układzie komunikacyjnym województwa.

Zakres prac obejmie budowę: wiaduktu kolejowego nad linią PKP, wiaduktu nad drogą prowadzącą do miejscowości Stróżki, trójprzęsłowego mostu nad Wartą, trzech rond, przepustów drogowych, dróg dojazdowych do terenów przyległych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowań.

Wartość kontraktu to ponad 81 mln złotych. Dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 66 mln złotych. Wykonawcy inwestycji od daty podpisania umowy mają 777 dni na zakończenie robót i 820 dni na całkowity odbiór inwestycji. – informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

fot. WZDW – Podpisy w towarzystwie Wojciecha Jankowiaka Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego złożyli: Paweł Katarzyński Dyrektor WZDW w Poznaniu oraz Maciej Hewusz Dyrektor Regionu Colas Polska.

Zobacz więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj