- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Wronki. 38-latek przygnieciony przez maszynę produkcyjną

Wracamy do sprawy wczorajszego wypadku we Wronkach.

W czwartek, 18 kwietnia o godzinie 23.31 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ulicę Mickiewicza we Wronkach. W fabryce sprzętu AGD koreańskiej firmy doszło do wypadku podczas pracy.

Przybyli na miejsce strażacy zastali osobę poszkodowaną pod opieką ratowników ZRM, która znajdowała się na podeście przy maszynie.

- Reklama -

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wspólnie z ratownikami ZRM, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki ZRM, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, oświetleniu terenu działań oraz pomocy w transporcie osoby do śmigłowca LPR – informuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

Poszkodowany to 38-letni pracownik

O komentarz poprosiliśmy również Komendę Powiatową Policji w Szamotułach.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w jednym z zakładów pracy na terenie Wronek. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż doszło do przygniecenia 38-letniego pracownika przez maszynę wytłaczająca. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prowadzonego postepowania – informuje st. asp. Sandra Chuda, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Osoba poszkodowana po przebadaniu została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz policja.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe