- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

WOŚP po raz kolejny wsparła dzieci w szamotulskim szpitalu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach kolejny sprzęt do ratowania życia noworodków. Najnowocześniejsze stanowisko do resuscytacji noworodków PANDA wraz z kardiomonitorem zostało przekazana Oddziałowi Noworodkowemu SP ZOZ.

Jest to najważniejszy sprzęt do ratowania życia nowonarodzonych dzieci – podkreśla Dr Hanna Perkowska, Ordynator Oddziału. – Resuscytator jest najnowszej klasy urządzeniem do bezinwazyjnego wsparcia oddychania najmniejszych pacjentów tuż po porodzie. Kardiomonitor bada równolegle czynności serca maluszka. Dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dla nas nieocenione wsparcie. Dziękujemy zarówno Orkiestrze, jak i darczyńcom, którzy tak hojnie wsparli ten wyjątkowy projekt w tym roku – podsumowuje.

- Reklama -

Choć o akcji WOŚP najgłośniej jest zawsze w styczniu, to takie momenty są właśnie ukoronowaniem całej zbiórki. Przekazanie sprzętu i jego wdrożenie do pracy w placówce to najważniejsza chwila dla każdej placówki. Orkiestra regularnie przekazuje sprzęt dla SP ZOZ w Szamotułach, za co władze szpitala a przede wszystkim pacjenci są dozgonnie wdzięczni. Tym samym zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do aktywnego uczestnictwa i wspierania WOŚP. Resuscytator bezpośrednio wpłynie na zwiększenie szans najmniejszych pacjentów Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Jest to kolejny krok do podniesienia jakości świadczonych usług poprzez korzystanie z tak nowoczesnego sprzętu.  

[Best_Wordpress_Gallery id=”642″ gal_title=”WOŚP dla dzieci”]

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe