- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Wkrótce ruszą prace w Zespole Szkół w Pamiątkowie

22 czerwca nastąpiło podpisanie 2 części umów z wykonawcami rozbudowy Zespołu Szkół w Pamiątkowie i budowy boiska wielofunkcyjnego. Podpisanie umów z wykonawcami jest przysłowiową „kropką nad i”. Teraz pozostaje czekać na pierwsze efekty działań wykonawców.

W imieniu Miasta i Gminy Szamotuły umowę podpisał Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek, przy kontrasygnacie Skarbnik Miasta i Gminy Szamotuły Alicji Kałużyńskiej. Wykonawcę, firmę Ciepłownik Ekoinwestycje Sp. z o.o. sp. k. reprezentował Krzysztof Lipiecki – prezes Zarządu Komplementariusza. Zgodnie z podpisaną umową Wykonawca przyjął do wykonania robotę budowlaną pod nazwą „Rozbudowa Zespołu Szkół w Pamiątkowie”, część 1: Budynek szkoły wraz z infrastrukturą. Zadanie jest dofinansowane ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Rozwoju na lata 2014 – 2020. Koszt tej części inwestycji to 11.304.466,45 zł (brutto). Termin realizacji inwestycji – 1 czerwca 2018 r.

- Reklama -
Moment podpisywania umowy, od lewej siedzą: Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek, Krzysztof Lipiecki i Paweł Gładysiak

Drugą część inwestycji „Boisko wielofunkcyjne z bieżnią oraz plac zabaw” wykona firma „Concept Trade” Biuro Handlowo-Usługowe Rafał Miszczak, reprezentowana przez wymienionego Rafała Miszczaka. Ta część zadania również jest dofinansowana ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Rozwoju na lata 2014 – 2020. Koszt drugiej części inwestycji – 925.774,20 zł (brutto). Termin realizacji inwestycji – 1 czerwca 2018 r. Na obie części inwestycji Wykonawcy udzielili Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na wszelkie prace, materiały i urządzenia objęte przedmiotem umowy na okres 60 miesięcy, licząc od dnia podpisania przez obie strony protokołu odbioru końcowego.

Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek i Rafał Miszczak reprezentujący wykonawcę boiska

Umowy zostały podpisane w obecności dyrektor Zespołu Szkół w Pamiątkowie Aliny Jankowskiej, która nie kryła radości z faktu, że już wkrótce zacznie się tak długo oczekiwana rozbudowa. Obecni byli również: kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Funduszy Pomocowych – Marcin Piechocki oraz kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej – Roman Białasik wraz z pracownikiem wydziału Pawłem Gładysiakiem. Zaczęły się wakacje, ale w pamiątkowskiej szkole spokojnie nie będzie, wprost przeciwnie – będzie się działo.

Od prawej siedzą: Krzysztof Lipiecki, Włodzimierz Kaczmarek, Roman Białasik, Alina Jankowska i Marcin Piechocki

Tekst/fot. UMiG

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe