- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Wielkopolskie: zniszczono drzwi domu sołtysa, bo ten nie ujawnił adresu zakażonego koronawirusem

Nieznany sprawca zniszczył drzwi domu sołtysa wsi Sulęcinek w Wielkopolsce, ponieważ nie chciał on podać adresu mieszkańca, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wandal m.in. obrzucił drzwi jajkami i napisał na nich wulgarny napis.

Kiedy w ekspresowym tempie rozniosło się po sołectwie, że jeden z mieszkańców Sulęcinka jest zakażony koronawirusem, z niezrozumiałych dla nas powodów na sołtysa Sulęcinka Mateusza Ciołka wylała się fala hejtu i agresji. Powodem była niemożność ujawnienia danych osobowych zakażonej osoby. Kulminacja natomiast, akt wandalizmu dotykający bezpośrednio Sołtysa i jego rodzinę – napisali w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Członkowie Rady Sołeckiej wsi Sulęcinek w Wielkopolsce.

Wandal m.in. obrzucił drzwi jajkami i napisał na nich wulgarny napis. Sołtysa nazwał także oszustem i kłamcą.

- Reklama -

Członkowie rady podkreślili, że takie zachowanie jest karygodne i świadczy m.in. o braku zrozumienia sytuacji. Rada wskazała, że swoim oświadczeniem chce dać wyraz poparcia dla działań sołtysa oraz zapewnić go o wsparciu.

Życzymy zdrowia osobie chorej i jej najbliższym. Natomiast osobie (osobom), która była autorem debilnych napisów na drzwiach życzymy powrotu do człowieczeństwa i odkupienia swoich przewinień. Mamy nadzieję, że sprawca (sprawcy) zgłoszą się z przeprosinami do Sołtysa, a w ramach rekompensaty popracują na rzecz Sołectwa – napisano w oświadczeniu.

Członkowie rady zaapelowali także do mieszkańców o informacje i pomoc w ustaleniu sprawcy. Pokażmy solidarność w tych trudnych czasach – zaapelowali.

Sołtys Sulęcinka powiedział lokalnej rozgłośni Radio Poznań, że w związku z zachowaniem wandala „przede wszystkim odczuł strach”.

Nigdy wcześniej nie spotkała mnie taka sytuacja. Po prostu szok. Nie spodziewałem się, że coś takiego może w ogóle mieć miejsce – podkreślił.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1443 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 87 osób zmarło, a 278 zostało wyleczonych.(PAP)

ajw/ mark/

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe