- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Wielkopolska: 37 osób oskarżonych o przestępstwa narkotykowe

Do Sądu Okręgowego w Poznaniu skierowano akt oskarżenia przeciwko 37 osobom, których zarzuca się działalność w zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w produkcji, przemycie i handlu narkotykami.

W chwili kierowania aktu oskarżenia 18 podejrzanych było tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych prokurator stosował wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenia majątkowe (14), dozór Policji (12), zakaz opuszczania kraju (3). W toku śledztwa ujawniono, a następnie zabezpieczono na poczet przyszłych kar i środków karnych mienie podejrzanych, którego łączna wartość to ponad 5 milionów złotych.

Jak ustalili śledczy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wspólnie z policjantami z Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się prowadzeniem upraw krzewów konopi innych niż włókniste, wytwarzaniem z nich marihuany, a także nabywaniem środków odurzających (w tym kokainy) oraz substancji psychotropowej (płynnej amfetaminy zasadowej) z Hiszpani i Holandii do Polski, działa w Poznaniu oraz innych miejscowościach na terenie Polski. Według trwającego od listopada 2020 roku śledztwa, przestępcza działalność grupy trwała od czerwca 2014 roku do lutego 2021 roku. Jej członkowie oprócz produkcją i przemytem narkotyków zajmowali się także ich dalszą sprzedażą – informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

- Reklama -

Skala przestępczego procederu była ogromna. Jak ustalili śledczy, przestępcy do obrotu wprowadzili lub brali udział w przemycie ponad 3 ton marihuany, 119 kg amfetaminy i 14 kg kokainy oraz 10 litrów płynnej zasadowej amfetaminy. Ponadto na plantacjach w Hiszpani wytworzyli łącznie 208 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość tych środków odurzających i substancji psychotropowych szacowana jest na łączną sumę prawie 80 milionów złotych.

Zatrzymani to głownie mieszkańcy Poznania, mężczyźni w wieku 30 – 40 lat. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe