Weekend na drogach powiatu. Doszło do 8 zdarzeń drogowych

0

W miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do ośmiu zdarzeń drogowych. Ich przyczyny były różne. Na szczęście poszkodowani nie doznali poważnych obrażeń i sprawy zostały zakwalifikowane jako kolizje drogowe. Mimo wszystko apelujemy do mieszkańców o rozwagę na drogach.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli, na terenie powiatu szamotulskiego doszło do ośmiu zdarzeń drogowych. Zdarzenia zaistniały w Szamotułach, w Dusznikach, w Dęborzycach, w Wilkowie, w Samołężu oraz w Wilczynie.

Przyczyny zaistniałych zdarzeń były różne.

Podczas kolizji, do której doszło na Rynku w Szamotułach kierujący samochodem, podczas cofania uderzył w stojący za nim samochód.

Na ulicy Zamkowej w Szamotułach, kierujący fordem nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mazdą.

W Dusznikach kierujący samochodem ciężarowym nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i zderzył się z jadącym samochodem marki BMW.

Na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach kierujący citroenem nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu. Z tej samej przyczyny doszło do zdarzenia drogowego w Dęborzycach.

W Wilkowie, kierujący samochodem marki Honda, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem i wjechał na pole.

W Samołężu doszło do nieprawidłowego wykonywania manewru skrętu, a w Wilczynie kierujący samochodem uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Na szczęście w powyższych przypadkach nikt nie doznał poważnych obrażeń i wszystkie zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje drogowe.  Sprawcy kolizji mogli więc zostać ukarani mandatami karnymi.

Zobacz więcej: