- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Wartosław. Ciągnik z przyczepą wjechał do Warty

W sobotę, 11 maja o godzinie 10:32 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie, które informowało o wjechaniu ciągnika rolniczego do rzeki Warta oraz uwięzionym kierowcy na przeprawie promowej Wartosław – Krasnobrzeg.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy wraz z łodzią z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, a także wozy bojowe OSP Wronki wraz z łodzią, OSP Wartosław, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

- Reklama -

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik rolniczy z przyczepą znajdujący się w nurcie rzeki Warta w odległości około 20m od brzegu. Kierujący ciągnikiem został podjęty przez obsługę promu i został przetransportowany na brzeg łodzią.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, zabezpieczeniu ciągnika i przyczepy przed porwaniem przez nurt rzeki oraz wydobyciu pojazdu z wody przy użyciu ciągnika rolniczego, który został udostępniony przez mieszkańca.
– informuje Państwowa Straż Pożarna w Szamotułach.

Kierujący po przebadaniu przez ratowników zespołu ratownictwa medycznego pozostał na miejscu zdarzenia.

Jak poinformowała KPP w Szamotułach, do zdarzenia doszło na skutek złego zabezpieczenia pojazdu. Kierowca ciągnika oraz promu byli trzeźwi.

fot. PSP Szamotuły (mł. ogn. Rafał Roszyk)
fot. PSP Szamotuły (mł. ogn. Rafał Roszyk)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe