- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

W szamotulskim szpitalu powstanie oddział covidowy

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego, w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach ma powstać tzw. oddział covidowy, na którym leczeni będą pacjenci z COVID-19.

O planach rozszerzenia roli szpitali powiatowych w walce z koronawirusem poinformował wczoraj minister zdrowia. To sposób rządu na zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

- Reklama -

Informację o uruchomieniu oddziału covidowego potwierdził nam dyrektor SP ZOZ Remigiusz Pawelczak: „Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego zostaliśmy zobowiązani – jak inne szpitale powiatowe – do uruchomienia Oddziału dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV 2. W tej chwili zajmujemy się realizacją tej decyzji. Wspierajmy się wzajemnie.”

Obecnie nie wiadomo, który dokładnie oddział wewnętrzny i kiedy zostanie przekształcony na odział dla chorych na ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wiadomo, że jest to kwestia najbliższych kilku dni. O sprawie będziemy na bieżąco informować.

Stabilna sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach

Jak informuje Michał Wasielewski, rzecznik prasowy szamotulskiego szpitala, sytuacja epidemiologiczna w placówce jest stabilna. Na ten moment (20.10.2020) nie pojawiły się nowe zakażenia wśród personelu. Obecnie w izolacji i na kwarantannie przebywa kilka osób – z powodów niezwiązanych z działalnością szpitala. Wszystkie poradnie, oddziały i pracownie pracują w pełnym zakresie.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe