0.8 C
Szamotuły
środa, 27 stycznia, 2021

W Sylwestra i Nowy Rok strażacy z powiatu szamotulskiego gasili kilka pożarów

Polecamy

W Sylwestra oraz w Nowy Rok strażacy z powiatu szamotulskiego wyjechali do trzech pożarów.

31 grudnia o godzinie 8:18 strażacy z OSP Baborowo, OSP Chrustowo, OSP Objezierze i PSP Oborniki zostali zadysponowani do pożaru w miejscowości Sycyn w gminie Oborniki. Na miejscu okazało się, że ogniem zostało objęte poddasze budynku gospodarczego, które wypełnione było słomą. Akcja gaśnicza trwała około 3 godziny. Nikt nie ucierpiał.

- Reklama -

1 stycznia 2021 roku około godziny 0:30 strażaków z PSP Szamotuły, OSP Wronki, OSP Brodziszewo, OSP Kaźmierz, OSP Otorowo i OSP Ostroróg zadysponowano do pożaru stogu w miejscowości Lipnica w gminie Szamotuły. Pożar był dość rozległy, druhowie z ogniem walczyli do godzin rannych.

Tuż po zakończeniu powyższych działań, w godzinie 7:25, strażacy udali się do Sokolnik Małych, gdzie palił się budynek gospodarczy. Akcja trwała ponad godzinę. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy z JRG Szamotuły oraz OSP Otorowo, OSP Sokolniki Małe, OSP Kaźmierz oraz OSP Brodziszewo.

Przyczyny powyższych zdarzeń ustala policja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Koronawirus w powiecie szamotulskim. Aktualne dane – 27.01.2021

Przedstawiamy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące sytuacji epidemiologicznej m.in. w powiecie szamotulskim. Ile osób zaraziło się ostatniej doby koronawirusem Sars-CoV-2? Koronawirus w Polsce W Polsce w...