- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

W Sokolnikach Małych płonęło zboże i kombajn. W Chełminku strażacy gasili pożar obornika

W miniony weekend w powiecie szamotulskim doszło do kilku pożarów.

W piątek, 14 lipca o godzinie 19.21 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze słomy w miejscowości Chełminko w gminie Duszniki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar obornika przy budynkach gospodarczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palący się obornik – informuje OSP Pniewy. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki z OSP Pniewy, OSP Duszniki oraz OSP Turowo.

- Reklama -
Fot. OSP Pniewy

Pożar w gminie Kaźmierz

Do pożaru doszło również w gminie Kaźmierz. W sobotę o godzinie 14.48 strażaków z JRG Szamotuły, OSP Kaźmierz, OSP Brodziszewo, OSP Bytyń, OSP Chlewiska oraz OSP Sokolniki Małe zadysponowano do pożaru w miejscowości Sokolniki Małe. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar zboża oraz kombajnu. Działania zastępów polegały m.in. na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na palące się zboże oraz maszynę rolniczą. Ogień udało się szybko opanować również dzięki pomocy rolników, którzy oborali pole, nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się ognia.

W sobotę doszło również do małego pożaru w gminie Szamotuły. Po godzinie 13 strażacy zostali zadysponowani do pożaru ściółki w Baborówku.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe