- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

W Ostrorogu rozmawiali o bezpieczeństwie

Wczoraj w Ostrorogu odbyła się debata na temat bezpieczeństwa. Policjanci wysłuchali opinii mieszkańców na temat ich pracy oraz na temat tego, co warto byłoby zrobić, aby pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo w rejonie działania Posterunku Policji w Obrzycku.

Wczoraj (28 listopada br.) w Urzędzie Miasta i Gminy Ostroróg odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie działania Posterunku Policji w Obrzycku. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach. Celem debat społecznych jest wymiana informacji pomiędzy Policją, a lokalną społecznością.

Wczorajsza debata była okazją do przedstawienia lokalnej społeczności poziomu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Ostroróg oraz Obrzycko. Policjanci przedstawili też narzędzia ułatwiające mieszkańcom kontakt z Policją tj. Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Aplikację Moja Komenda.

- Reklama -

Debata, to jednak głównie czas na wysłuchanie opinii lokalnego społeczeństwa na temat bezpieczeństwa. Cieszyć mogły pozytywne opinie na temat dzielnicowych z Posterunku Policji w Obrzycku. Uczestnicy debaty zwrócili również uwagę m.in. na bliskość Posterunku Policji w Obrzycku do miejscowych szkół oraz na wzajemną współpracę pomiędzy szkołami, a policjantami. Główne wnioski dotyczące bezpieczeństwa odnosiły się do sytuacji na drogach. Zwrócono uwagę na przekraczanie prędkości przez samochody poruszające się m.in. ulicą Wroniecką w Ostrorogu oraz na brak widoczności na drodze w Wierzchocinie spowodowany usytuowaniem tablicy informacyjnej o objeździe.

Wszystkie zgłoszone uwagi i wnioski zostały odnotowane i będą uwzględniane podczas planowania służb policjantów. Wnioski, które powinny zostać skierowane do innych instytucji niż Policja zostaną natomiast przekazane do osób odpowiedzialnych za rozwiązanie niniejszego problemu.

 

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe