- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

W Chrzypsku Wielkim morsowali dla Antosi Racek [ZDJĘCIA]

Antonina Racek, 10-latnia szamotulanka, po raz drugi walczy z groźną chorobą – białaczką limfoblastyczną. W charytatywną akcję, mającą na celu wsparcie leczenia dziewczynki, wyłączyli się również mieszkańcy sąsiedniego powiatu.

W sobotę Krewniacy Międzychodzko-Sierakowscy zorganizowali zbiórkę krwi. Do akcji zgłosiło się aż 58 osób, a 48 z nich oddało krew. Podczas wczorajszej akcji zebrano 21,6 litrów cennego płynu. Kilkanaście osób oddało krew z dedykacją dla Antosi.

7 lutego, w niedzielne przedpołudnie, na plaży nad Jeziorem Chrzypskim odbyła się charytatywna akcja morsowania, w którą zaangażowali się m.in. Fundacja Balian Sport, Kuchnia ze smakiem, klub motocyklowy Gang Dzikich Sielaw, Gospodynie z Chrzypska Wielkiego, Wakacyjna przystań oraz strażacy z OSP Sieraków i OSP Chrzypsko Wielkie. Wydarzenie wsparł również Klub Morsów „Góra Lodowa” z Szamotuł, który w tym samym czasie morsował nad Jeziorem Pamiątkowskim.

- Reklama -

Pomimo siarczystego mrozu akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – do wody weszło ok. 100 osób, zebrano ponad 7160 złotych.

Wsparcie dla Antosi Racek może przekazać każdy, wpłacając środki na specjalnie przygotowaną zbiórkę: link

Zdjęcia: Fundacja Balian Sport

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe