- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

VIII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat” już w ten weekend we Wronkach

Już 21 października Wronki zamienią się w prawdziwą stolicę tańca. Tego dnia rozpocznie się VIII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat”, a rywalizacja par potrwa do 23 października. Sponsorem turnieju jest Grupa Amica.

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach w dniach 21-23 października wypełni się muzyką. Kilkaset par zawodowych tancerek i tancerzy z całej Polski stanie w szranki o główną nagrodę turnieju, czyli „Wielkopolski Bat”, a także o nagrody w poszczególnych kategoriach. Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat” organizowany przez Wronieckie Stowarzyszenie Kultury to jedyna tego rodzaju impreza taneczna w Wielkopolsce.

- Reklama -

– Wronki sportem stoją, o czym szczególnie możemy się przekonać w ostatnich miesiącach za sprawą m.in. Wronieckiej Dychy dla biegaczy czy turniejów kręglarskich w ramach Amica Cup. Obu imprezom dumnie i z radością patronujemy, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy objąć swoim patronatem zbliżający się VIII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich. To będzie przyjemność zobaczyć tylu profesjonalnych tancerzy z całego kraju – życzymy im powodzenia w turnieju i zapraszamy mieszkańców do kibicowania oraz wspierania ich swoją obecnością – mówi Anna Rakowska, menedżerka ds. projektów pracowniczych i społecznych w Grupie Amica.

Uczestnicy turnieju zaprezentują polskie tańce narodowe – od krakowiaka, przez oberka i kujawiaka, po mazura. Najmłodsi zatańczą także polkę. Ważnym elementem wydarzenia jest również prezentacja tańców regionalnych, m.in. rajlendrów, wiwatów i przodków. Pary tancerzy ubranych w stroje wizytowe będą rywalizować w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych, a ich występy oceni profesjonalna komisja sędziowska.

Serdecznie zapraszamy miłośników tańca, i nie tylko, na to wyjątkowe wydarzenie. Wysoki poziom umiejętności uczestników i piękne występy zagwarantują niezapomniane emocje i prawdziwą ucztę dla zmysłów.

ŹródłoAmica

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe