17.5 C
Szamotuły
piątek, 29 marca, 2024

VI Szamotuły Samsung Półmaraton 2016

Wczoraj odbyła się kolejna edycja Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. W ramach imprezy, oprócz biegu głównego, odbył się bieg Nordic Walking i Bieg Rodzinny. W półmaratonie wystartowali zawodnicy z Polski oraz z zagranicy.

Wśród uczestników półmaratonu, najlepsi okazali się: Łukasz Kujawski (1:07:04) oraz Ukrainka Tetiena Rybalchenko (1:19:12). Najszybszy reprezentant powiatu szamotulskiego Mateusz Rodewald zajął 11 miejsce (01:15:25), a najszybsza reprezentantka Violetta Maciołek zajęła 18 pozycję (01:29:40). W biegu Nordic Walking najwyższe miejsca zajęli Stefan Helwich (00:14:50) oraz Agnieszka Mielecka (00:16:04). Z kolei w Biegu Rodzinnym, najszybsi byli: Dawid Niechciałkowski (00:01:25) oraz Zuzanna Obst (00:01:15) .

Kiedy wszyscy zawodnicy dotarli na metę, odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Na płycie boiska przy Centrum Sportu Szamotuły, organizatorzy przewidzieli stoiska z gorącym jedzeniem oraz napojami. Nawet intensywne opady deszczu nie pokonały uśmiechów na twarzach uczestników biegu.

Na uznanie zasługuje organizacja imprezy. Dużą rolę odegrały w niej służby mundurowe, które czuwały nad bezpieczeństwem zawodników. Jak zapowiadają organizatorzy, tradycyjnie już, za rok, odbędzie się kolejna edycja Samsung Półmaraton.