- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca? – Program „PIECYK 2017”

Już wkrótce rusza skierowany do osób fizycznych priorytetowy Program WFOŚiGW w Poznaniu, dzięki któremu również mieszkańcy powiatu szamotulskiego będą mogli uzyskać do 100% dofinansowania na wymianę źródła ciepła.

Celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym poprzez modernizację/ wymianę źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych lub lokalach mieszkalnych na obszarze województwa wielkopolskiego, a w konsekwencji ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla (CO2). Na realizację celu Programu przeznaczono kwotę w wysokości 5 000 000 zł.

- Reklama -

Przedsięwzięcia, które zostaną objęte dofinansowaniem:

Modernizacja/ wymiana źródła ciepła wraz z ewentualną modernizacją/ wymianą instalacji c.o. i c.w.u., w tym zakup i montaż:

  • kotłów olejowych,
  • kotłów gazowych,
  • kotłów gazowo-olejowych,
  • ogrzewania elektrycznego,
  • wymiennika ciepła / węzła cieplnego,
  • kotłów na paliwa stałe, przy czym, w przypadku kotłów opalanych paliwami stałymi – muszą one spełniać
    następujące warunki:
  1. posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 303-5:2012 „Kotły grzewcze – Część 5: Kotły grzewcze na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW – Terminologia, wymagania, badania i oznakowanie” lub równoważną, wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą,
  2. spełniać wymagania klasy 5.

 

W Szamotułach spotkanie z informacyjno – doradcze z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na temat wsparcia w ramach programu PIECYK – 2017 odbędzie się 13 kwietnia 2017r. o godz. 14.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły, ul. Dworcowa 26, Szamotuły.

Więcej informacji: Program Priorytetowy Wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych „PIECYK – 2017”

 

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe