- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

UTW – inauguracja nowego roku akademickiego (zdjęcia)

9 października 2018 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szamotułach zainaugurował 11 już rok akademicki.

Miła uroczystość rozpoczęta została dostojnym, choć radosnym w swym przekazie „Gaudeamus igitur”. Rektor UTW prof. dr hab. Feliks Jaroszyk wygłosił wykład przybliżający tematykę alternatywnych i nowoczesnych źródeł energii. Były okolicznościowe krótkie przemówienia władz samorządowych, które od samego początku wspierają UTW. Ze strony gminy głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek. Starostwo reprezentowały panie: Wicestarosta Beata Hanyżak i Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Przybylska.

- Reklama -

Znamienną częścią programu jest wręczanie indeksów nowym studentom. W tym roku było ich dziesięcioro. Uroczystość okraszona została występem grupy CZ – Country Zenit. Ten 7-osobowy zespół rozbawił i rozkołysał salę dobrze dobranym repertuarem i sympatycznie prowadzonym koncertem.

Nad całością imprezy czuwali i uwijali się jak w ukropie Przewodniczący zarządu Paweł Mordal (całość prowadził w elegancki i żartobliwy sposób) oraz jego zastępczyni Maria Szymańska. To był bardzo udany początek roku akademickiego.

[Best_Wordpress_Gallery id=”685″ gal_title=”utw2018″]

UMiG

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe