- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Ukrywali się przed organami ścigania. Policja zatrzymała 16 osób

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z powiatu szamotulskiego zatrzymali 16 osób poszukiwanych. Wśród nich były osoby, które próbowały uciec lub ukryć się jeszcze w trakcie działań funkcjonariuszy oraz tacy, którzy już od ubiegłego roku unikali wymiaru sprawiedliwości.

W ubiegłym oraz w tym tygodniu policjanci z terenu powiatu szamotulskiego zatrzymali w sumie 16 osób poszukiwanych. Wśród zatrzymanych byli zarówno mężczyźni jak i kobiety. Byli oni poszukiwani w celu odbycia kary m.in. za kradzieże, włamania, oszustwa, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego. Wśród nich były też osoby, które miały do odbycia karę za popełnione wykroczenia.

Szamotulscy poszukiwacze zatrzymali m.in. osoby, które już od ubiegłego roku próbowały ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Na podstawie pracy operacyjnej ustalili miejsce przebywania 50-letniego mężczyzny i jego 24-letniego syna. Obaj byli poszukiwani. Kryminalni namierzyli ich na terenie województwa lubuskiego i zatrzymali 23 stycznia br. Mężczyźni byli zaskoczeni wizytą szamotulskich policjantów. Teraz 24-latek odbędzie karę blisko 4 lat więzienia, a jego ojciec spędzi tam ponad trzy miesiące.

- Reklama -

Wśród zatrzymanych byli też tacy poszukiwani, którzy widząc policjantów, próbowali jeszcze uciec lub ukryć się. Jednym z nich był 29-latek poszukiwany celem odbycia kary za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Gdy mężczyzna próbował uciec kryminalnym, wskoczył nawet do rzeki Samy w Obrzycku. Próba uniknięcia odpowiedzialności była jednak nieskuteczna, gdyż wpadł w ręce poszukiwaczy. W więzieniu spędzi najbliższe pół roku.

Również 40-latek poszukiwany celem odbycia kary za znieważenie funkcjonariusza publicznego, próbował do ostatniej chwili uniknąć odpowiedzialności za swój czyn. Gdy policjanci przyjechali do jego miejsca zamieszkania, nie chciał wpuścić ich do środka i udawał, że go nie ma. To jednak nie zniechęciło policjantów z Obrzycka, którzy weszli do domu i po jego dokładnym sprawdzeniu, znaleźli poszukiwanego. 40-latek ukrywał się pod łóżkiem. Teraz i on odbędzie karę więzienia.

Wśród 16 zatrzymanych, jeden z najdłuższych wyroków do odbycia miała zatrzymana przez dzielnicowych z Kaźmierza mieszkanka gminy Kaźmierz. 27-latka za oszustwa spędzi najbliższe 3 lata i 4 miesiące w więzieniu.

Źródłopoicja.pl

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe