- Reklama -
21.5 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Ukradł paliwo za ponad tysiąc złotych i uciekał przed policją

Podejrzewany o kradzież sporej ilości paliwa próbował uciekać pniewskim policjantom. Próba ucieczki zakończyła się niepowodzeniem i mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. Dodatkowo okazało się, że oprócz skradzionego paliwa miał też przy sobie kilkadziesiąt gramów narkotyków. Usłyszał zarzuty za przestępstwa oraz wykroczenia. Grozi mu kara więzienia i grzywna.

Około godziny 2, w nocy z 6 na 7 listopada br., policjanci z Pniew jechali na zgłoszoną kradzież paliwa, do której miało dojść na jednej z pniewskich stacji paliw. Nieznany sprawca ukradł paliwo na kwotę ponad 1100 zł i odjechał z miejsca samochodem marki volkswagen golf koloru szarego.

- Reklama -

W trakcie drogi na interwencję, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 i drogi krajowej nr 24, policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena golfa. Kolor samochodu pasował do koloru pojazdu, którym miał poruszać się sprawca kradzieży. Policjanci ruszyli więc w pościg za kierującym. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierujący nie reagował na sygnały dawane przez policjantów. Uciekał w kierunku miejscowości Linie (gmina Lwówek). W miejscowości tej, mężczyzna wjechał na teren pobliskiego gospodarstwa rolnego. Porzucił tam swój samochód i próbował kontynuować swą ucieczkę pieszo. Szybko został jednak dogoniony przez policjantów.

Okazało się, że uciekinier, to 22-letni mieszkaniec gminy Sulęcin. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli trzy wypełnione olejem napędowym pojemniki o pojemności ok 200 litrów i dwa o pojemności około 20 litrów. Dodatkowo znaleźli dwa woreczki strunowe, w których najprawdopodobniej znajdowała się amfetamina oraz marihuana. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie łącznie około 40 gramów narkotyków. Policjanci sprawdzili, czy mężczyzna nie kierował pojazdem pod wpływem alkoholu- to podejrzenie nie potwierdziło się. Pobrano mu również krew do badań, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem narkotyków (wyniki będą znane w terminie późniejszym).

22-latek został zatrzymany, a jego samochód został zabezpieczony. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty kradzieży paliwa na kwotę około 1000 zł, posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara więzienia. Dodatkowo usłyszał też zarzuty w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczeń m.in. takich jak kradzież paliwa na kwotę mniejszą niż 525 zł oraz kradzież tablic rejestracyjnych. Za wykroczenia mężczyźnie grozi grzywna.

Sprawę wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe