- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

UFO wyląduje w Szamotułach 4 czerwca [PROGRAM]

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości po raz 9 odbędzie się w niedzielę 4 czerwca w Szamotułach. To pierwszy i największy festiwal żywych rzeźb w Polsce.

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę od godz. 15 do Parku Zamkowego i terenu wokół zamku Górków, czyli dobrze przyjętej w ubiegłym roku nowej lokalizacji festiwalu. UFO to największa międzynarodowa impreza w powiecie szamotulskim. W Szamotułach gościć będziemy artystów z Brazylii, Argentyny, Turcji, Bułgarii, Belgii, Białorusi, Portugalii, Izraela, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Mołdawii, Ukrainy i Polski.

- Reklama -

– Na początku mojej pracy w ośrodku kultury marzyłem m.in. o stworzeniu w naszym mieście festiwalu uliczników. Jednak nie chcąc powielać programowo innych dobrych festiwali w Polsce postawiłem na żywe rzeźby, następnie przyszła mi do głowy szalona nazwa i tak się zaczęło – wspomina Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury –  Szamotulanie pozytywnym odbiorem tej imprezy nadali jej sens i dzisiaj mamy pierwszy i największy w Polsce festiwal żywych rzeźb. Imprezę, która swą marką przyciąga tłumy widzów nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski. Będzie kilkadziesiąt żywych rzeźb, które jak co roku zapewne państwa zachwycą, spektakle teatralne, muzyka na żywo, animacje.

Ciekawie zapowiada się widowiskowy spektakl „Alicja w Krainie Czarów”.     

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe