Uczennice „Rolnika” na Uniwersytecie Młodych Przyrodników

0

Uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach już po raz czwarty uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Ekonomia dla Młodych Przyrodników” realizowanych przez Wydział Ekonomiczno – Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Podczas zjazdu uczestniczki projektu miały okazję wziąć udział w trzech wykładach i trzech zajęciach o charakterze warsztatowym. Pierwszy wykład o ochronie własności intelektualnej i nie tylko wygłosił dr Damian Puślecki. W bardzo przystępny sposób ścieżki kariery młodego naukowca przedstawili młodzi doktoranci p. Bartłomiej Bajan i p. Krzysztof Pawłowski. Na koniec tematyki wykładowej dr hab. Wawrzyniec Czubak omówił wdrażanie pomysłów naukowych w życie.

Niezwykle ciekawa okazała się część warsztatowa, która miała charakter wybitnie humanizujący. Warsztaty „Filozofia, jako ćwiczenia duchowe” w niezwykle ciekawy sposób przeprowadził dr Damian Michałowski. Podczas drugich zajęć uczniowie rozwijali swoje kompetencje społeczne – myślenie i podejmowanie decyzji pod kierunkiem dr Olgi Grabowskiej – Chenczke. Na ostatnich zajęciach o charakterze warsztatowym dr hab. Magdalena Kozera – Kowalska i mgr Alina Nowotarska przekonywały uczniów dlaczego warto być aktywnym. Kolejne zajęcia odbędą się w przyszłym miesiącu.

Zobacz więcej: