- Reklama -
16.8 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik rozpoczęła kampanię pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W akcją włącza się również Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. Tylko jednego dnia, we Wronkach na stacje diagnostyczne z nieprawidłowym oświetleniem przyjechało około 100 kierujących pojazdami.

W siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing prasowy rozpoczynający Kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz przedstawiciele instytucji, które włączyły się w akcję, przypomnieli kierującym jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, udałoby się uniknąć gdyby kierowcy mieli sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegli pieszych na jezdni lub nie doprowadzali do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego.

- Reklama -

Policjanci podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani przez Policjantów na stacje diagnostyczne.

W dniach 10 i 17 grudnia odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach, a aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski -– w tym we wszystkich stacjach diagnostycznych znajdujących się na terenie powiatu szamotulskiego.

W dniu 26 listopada br. na wybranych stacjach diagnostycznych we Wronkach była możliwość bezpłatnego ustawienia świateł w naszych pojazdach. W tym dniu około 100 kierujących przyjechało na stację diagnostyczne w celu ustawienia świateł w pojazdach, a ponad 60 z nich miało nieprawidłowo ustawione światła.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy, że każdego dnia na wybranych stacjach diagnostycznych w naszym powiecie można bezpłatnie ustawić oświetlenie w pojeździe.

Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.

Akcja będzie prowadzona do 21 grudnia 2016 r.

KGP/KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe