- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Trwają zapisy na IX Wroniecką Dychę

Nowa trasa, setki uczestników, dwa dystanse biegowe oraz nordic walking – tak w skrócie zapowiada się dziewiąta edycja Wronieckiej Dychy, do której cały czas trwają zapisy. Już 18 czerwca biegacze i chodziarze zmierzą się w sportowej rywalizacji. Wśród uczestników pojawią się również pracownicy Grupy Amica, która od lat jest partnerem wydarzenia oraz fundatorem nagród.

W ciągu ostatnich lat Wroniecka Dycha zyskała renomę jednej z najważniejszych imprez biegowych w regionie. Każdego roku setki biegaczy zbierają się, aby wziąć udział w tym biegu. Jednak to wydarzenie jest nie tylko wyzwaniem dla uczestników, ale również ma wymiar społeczny, które gromadzi ludzi z różnych środowisk i pokazuje siłę wspólnoty.

- Reklama -

Tegoroczna Wroniecka Dycha odbędzie się na trzech dystansach. Pierwszym z nich jest klasyczny bieg na 10 kilometrów, który organizowany jest we Wronkach od 2014 roku. Drugi dystans (5 km) to zupełna nowość w programie imprezy i jest on przeznaczony dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub chcą sprawdzić się czasowo na tak krótkim odcinku trasy. Nie zabraknie również zmagań dla fanów Nordic Walking, które w tym roku odbędą się również na dystansie 5 kilometrów.

To jednak nie koniec nowości, ponieważ organizatorzy przygotowali w tym roku nową trasę, która w całości będzie przebiegać po utwardzonej nawierzchni. Co czeka zatem na uczestników? Bieg oraz chód wracają „na miasto”. Start odbędzie się na Bulwarze, a następnie zawodnicy pobiegną ulicami: Garncarską, Rzeczną, Zwycięzców, Klasztorną, Adama Mickiewicza. Następnie czeka ich nawrotka na terenie zakładów Amica, a dalej powrót na metę na Bulwarze przez Rzeczną, Leśną, Rolną, Nadbrzeżną.

Po dotarciu na linię mety na uczestników czekać będą medale i nagrody, ufundowane m.in. przez Grupę Amica partnerującą wydarzeniu.

– To wspaniałe, że możemy po raz kolejny angażować się w lokalne inicjatywy i wydarzenia społeczne takie jak Wroniecka Dycha. To partnerstwo pozwala nie tylko wspierać miłośników aktywności fizycznej, ale również integrować naszych pracowników i budować więzi z lokalną społecznością poprzez promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów i trzymam kciuki za udany start – mówi Anna Rakowska, menedżerka ds. projektów pracowniczych i społecznych w Grupie Amica.

Link do zapisów: https://plus-timing.pl/zgloszenia/wroniecka_dycha-2023/

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe