W Pniewach trwa ważna inwestycja drogowa obejmująca rejon ulic Słowiańskiej i Jagiellońskiej. Prace realizowane są w ramach dwóch umów z wykonawcą, wchodzących w skład zadania budżetowego „Budowa ulic Sasankowej, Różanej i Lawendowej w Pniewach”.
Zakres inwestycji
Zadanie obejmuje kompleksową budowę nawierzchni ulic oraz niezbędnej infrastruktury towarzyszącej. W ramach robót powstanie nowa jezdnia, dojścia i zjazdy na posesje, a także miejsca postojowe dla mieszkańców. Dodatkowo inwestycja obejmuje uzupełnienie oświetlenia drogowego oraz budowę kanału technologicznego, który umożliwi w przyszłości prowadzenie instalacji podziemnych bez konieczności rozkopywania nawierzchni.
Zmiana organizacji ruchu
W związku z prowadzonymi pracami wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu.
- Ulice Sasankowa i Lawendowa pozostaną dwukierunkowe,
- natomiast ulica Różana stanie się jednokierunkowa.
Mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonych oznakowań.
Termin zakończenia prac
Zakończenie inwestycji zaplanowano do końca bieżącego roku. Po zakończeniu robót mieszkańcy zyskają nowoczesną, bezpieczną i lepiej oświetloną infrastrukturę drogową, która znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo w tej części miasta.
