- Reklama -
0.9 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

TESCO zniknie z Szamotuł. Co w zamian?

W czwartek TESCO ogłosiło sprzedaż całego swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group.

TESCO od lat borykało się z problemami m.in. braku rentowności swoich sklepów. Mimo zmian, które zaszły w marketach kilka miesięcy temu, sytuacji nie udało się poprawić na tyle, by brytyjska sieć kontynuowała działalność w Polsce.

Nabywcą 301 sklepów sieci wraz z centrami dystrybucji i centralą spółki będzie firma Salling Group – właściciel dyskontów NETTO. Transakcja opiewa na 900 mln złotych i muszą ją zatwierdzić urzędy antymonopolowe. Sklepy TESCO w ciągu 18 miesięcy zmienią szyld na Netto.

- Reklama -

Komentując sprzedaż, Dave Lewis, Prezes Grupy Tesco, powiedział: Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów w Polsce przez tak wiele lat. Energia i zaangażowanie, jakie wykazali w ciągu ostatnich dwóch lat, przekształcając Tesco w Polsce na model dwuformatowy, były niesamowicie imponujące. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce.

Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. Firma planuje przekształcić 301 nabyte lokale Tesco w sklepy w formacie Netto 3.0. Nastąpi to nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji, która ma nastąpić w IV kwartale br. Obecnie sieć dyskontów NETTO w Polsce ma 386 sklepów. Po transakcji będzie ich mieć 687.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe