- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Tańsze OC dla kierowców z Szamotuł w 6 prostych krokach

Artykuł sponsorowany

Jak obniżyć cenę OC swojego samochodu? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale istnieją pewne sprawdzone metody, które pomogą Ci znaleźć najtańszą ofertę. Poznaj 6 sposobów, z których korzystają kierowcy z Szamotuł, aby płacić mniej za obowiązkowe OC.

1. Kup auto tanie w ubezpieczeniu

Zaczynając od podstaw, warto pamiętać, że już sam wybór samochodu ma duży wpływ na cenę OC. Kupno auta, które towarzystwo postrzega jako potencjalnie mało wypadkowe, to pierwszy krok na ścieżce do oszczędności. W takim razie które samochody można uznać za tanie w ubezpieczeniu? Najmniej zapłacisz za polisę dla Dacii, Suzuki, Fiata czy Skody, podczas gdy najdroższe OC czeka na właścicieli BMW, Audi, Mercedesa czy Porsche. Po kupnie samochodu pamiętaj też o innych formalnościach poza ubezpieczeniem, jak np. podatek PPC-3 – więcej na ten temat poczytasz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/jak-wypelnic-pcc-3/.

2. Znajdź najtańszą ofertę

Auto kupione? W takim razie czas na znalezienie polisy – oczywiście najtańszej. Współczesne możliwości technologiczne sprawiają, że jest to wyjątkowo łatwe, szybkie i dostępne dla każdego – wystarczy porównać oferty obowiązkowej polisy. Zrobisz to u jednego z agentów ubezpieczeniowych z Szamotuł, a także przez internet, uruchamiając kalkulator OC.

3. Opłać składkę w całości od razu po kupnie

Najtańsze ubezpieczenie znalezione? Świetnie! Teraz czas na opłacenie składki. Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, tymczasem ubezpieczyciele kuszą odroczeniem płatności i dają możliwość rozłożenia jej na raty. Jeśli pytasz o opłacalność takiego rozwiązania, pod względem finansowym, to raczej je odradzamy, ponieważ rozłożenie składki na raty z reguły oznacza wyższą cenę.

4. Jesteś młodym kierowcą? Skorzystaj ze zniżek osób bliskich

Jeżeli masz nie więcej niż 26-28 lat (limit może być różny w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego), spodziewaj się składki, która mocno obciąży Twój portfel. To zrozumiałe, że chcesz jej uniknąć – w podobnej sytuacji znajdują się setki osób w Szamotułach i setki tysięcy w Polsce, z których wiele korzysta z jednej, sprawdzonej metody na tańsze OC.

Chodzi o dopisanie drugiego właściciela w dowodzie rejestracyjnym, a co za tym idzie, również w ubezpieczeniu. Ale uwaga! Nie może to być przypadkowy człowiek, lecz kierowca z doświadczeniem, który przez lata wypracował wysokie zniżki ubezpieczeniowe. Tym sposobem młody kierowca może obniżyć swoją składkę nawet o połowę!

5. Buduj dobrą historię ubezpieczeniową

Gdy masz swoje auto z ubezpieczeniem wykupionym na własne imię i nazwisko, możesz rozpocząć zbieranie zniżek za bezszkodową jazdę. To długa droga, która w najlepszym przypadku potrwa kilka lat. Ale warto ją przejść, bo jej zwieńczeniem może być OC tańsze nawet kilkukrotnie w porównaniu z ceną Twojej pierwszej polisy. Przed dalszymi wyjazdami nie zapomnij zaś o tym, że istnieje też krótkoterminowe assistance, które warto wykupić choćby na kilka dni.

Jest jednak pewien kluczowy warunek, który trzeba spełnić, aby uzyskać upusty – chodzi o brak szkód, z których z Twojego OC zostało wypłacone odszkodowanie. Każda taka sytuacja prowadzi bowiem do odebrania części Twoich zniżek. Przy okazji tego tematu warto też przypomnieć, że w razie kolizji, stłuczki czy wypadku istnieje możliwość szybkiego sprawdzenia przez internet polisy dowolnego samochodu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/jak-sprawdzic-ubezpieczenie-samochodu-po-numerze-rejestracyjnym/.

6. Unikaj mandatów

Nie tylko szkody drogowe, ale również punkty karne z tytułu mandatów mogą prowadzić do droższego OC. Tym samym bezpieczna, przepisowa jazda staje się podwójnie opłacalna.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

17,100FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -