- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szpital w Szamotułach zaprasza na badania profilaktyczne w zakresie osteoporozy

W sobotę, 6 października, Szpital Powiatowy w Szamotułach zaprasza mieszkańców powiatu szamotulskiego na badania profilaktyczne w zakresie osteoporozy. Badania realizowane będą w najnowocześniejszej w kraju Mobilnej Pracowni Densytometrycznej, która została sprowadzona dla szamotulskich pacjentów przez lekarzy z Poradni Reumatologicznej i na jeden dzień stanie na szpitalnym parkingu.

Badanie prowadzone jest przy pomocy densytometru – urządzenia mierzącego gęstość kości przy pomocy niewielkiej dawki promieni rentgenowskich i trwa od 5 do 10 minut. Badania kosztują 39 złotych i będą prowadzone w godzinach 9:00 do 15:00.

- Reklama -

Zarejestrować się można pod numerem telefonu: +48 61 29 27 1777.

Na badania zaproszeni są szczególnie pacjenci poradni endokrynologicznej, ginekologicznej, reumatologicznej, ortopedycznej osoby po złamaniach.

Osteoporoza, nazywana przez lekarzy dyskretnym złodziejem kości, jest najczęstszą chorobą układu kostnego. We wczesnej fazie choroba zwykle przebiega bezobjawowo, aż do momentu w którym osłabiony szkielet nie jest w stanie podołać normalnym funkcjom. W krajach rozwiniętych to właśnie długotrwałe skutki osteoporozy są najczęstszą przyczyną śmierci. Jednak wczesna diagnoza pozwala znacząco ograniczyć rozwój choroby.

Sprzęt oddany na jeden dzień dyspozycji mieszkańców powiatu nie tylko umożliwia badanie gęstości kości, ale pozwala m.in. ocenić ryzyko złamań.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe