- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Szpital w Czarnkowie będzie nosił imię dr Ryszarda Surmy. Trwa zbiórka na tablicę pamiątkową

13 kwietnia odbędzie się uroczystość nadania czarnkowskiemu szpitalowi imienia dr Ryszarda Surmy.

Dr Surma przez kilkadziesiąt lat leczył małych pacjentów z Szamotuł i okolic. Znany z bezinteresownej pomocy lekarz, pochodził z gminy Lubasz w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Przez kilka lat był również ordynatorem szpitala w Czarnkowie, którego wkrótce zostanie patronem.

- Reklama -

Inicjatywa wyboru doktora Ryszarda Surmy na patrona Szpitala Powiatowego w Czarnkowie poparta została stanowiskami Rady Miasta Czarnków, Rady Gminy Czarnków oraz Rady Gminy Lubasz. Pozytywnie zaopiniowana została przez Zarząd Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego oraz środowisko pracowników szpitala – informuje Urząd Miasta i Gminy Czarnków.

Trwa zbiórka na tablicę pamiątkową

Czarnkowski Szpital utworzył konto, na którym gromadzone będą środki na tablicę pamiątkową, która zostanie odsłonięta w szpitalu 13 kwietnia. Każdy, kto chce wesprzeć inicjatywę, może przelać środki na konto:

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej ; 64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 96
98 8951 0009 0000 1948 2000 0120
Z dopiskiem: Na tablicę pamiątkową dr Ryszard Surma.

Dr Surma upamiętniony również w Szamotułach

Dr Ryszard Surma został zapamiętany również przez mieszkańców gminy Szamotuły. To tutaj przez kilkadziesiąt lat leczył małych pacjentów. Najpierw w szamotulskim szpitalu i przychodni, a później w prywatnym mieszkaniu przy ulicy Sezamkowej.

Doktor zmarł 7 kwietnia 2018 roku w wieku 73 lat. Do ostatnich dni przyjmował pacjentów – w dniu śmierci zasłabł, udzielając porady telefonicznej pacjentowi. Po jego odejściu pojawiły się pomysły na upamiętnienie zasłużonego dla miasta lekarza. W 2020 roku szamotulscy radni nadali deptakowi biegnącemu od ul. Poznańskiej do Parku Zamkowego imię doktora Ryszarda Surmy, dwa lata później pojawiła się tam stosowna tabliczka.

Utworzono również serwis www.doktorsurma.szamotuly.pl, w którym znajdziemy wiele informacji o dr Ryszardzie Sumie, jego życiorys, zdjęcia, a także wspomnienia mieszkańców. Jedną z funkcjonalności witryny jest możliwość zostawienia własnego wspomnienia o doktorze. Na deptaku doktora znajduje się tablica z kodem QR, którego zeskanowanie wyświetli na smartfonie powyższą stronę.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe