- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Szpital przygotowany na najgorsze

W szamotulskim szpitalu wkrótce do użytku zostanie oddany nowy czterokondygnacyjny budynek. Znajdą się w nim głównie poradnie lekarzy specjalistów. Jeszcze przed otwarciem w trosce o bezpieczeństwo pacjentów Państwowa Straż Pożarna w Szamotułach wraz z SP ZOZ w Szamotułach zorganizowały ćwiczenia ewakuacji pacjentów.

Funkcjonariuszy Straży Pożarnej zapoznano z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi w szpitalu. Upozorowano też zagrożenie na najwyższym piętrze. Scenariusz ćwiczeń zakładał ewakuację dwóch osób z najwyższej kondygnacji nowego obiektu.
Strażacy ćwiczebnie sprowadzili na ziemię pracowników szpitala, używając podnośnika koszowego. Dzięki ćwiczeniom warunki panujące w nowym budynku nie będą dla strażaków zaskoczeniem podczas ewentualnej akcji ratunkowej.
Strażakom pokazano również sposób, w jaki SP ZOZ rozwiązuje problemy komunikacyjne wokół szpitala. Dojazd do lecznicy możliwy jest obecnie zarówno od strony ul. Sukienniczej, jak i z ulicy Dworcowej. Do końca roku ma powstać kolejny awaryjny dojazd – od strony gimnazjum.

- Reklama -

SPZOZ

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe