- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Szamotuły. Zatrzymano podejrzanych o kradzież w aptece

Dzielnicowi, na podstawie zapisu z monitoringu, rozpoznali podejrzanych o kradzież w aptece. Nie przeszkodził im nawet fakt, że sprawcy mieli założone maseczki. Łupem mężczyzn padł sprzęt medyczny wart w sumie około 3 tysiące złotych. Za kradzieże grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek, policjanci otrzymali informację, iż w jednej z szamotulskich aptek doszło do kradzieży urządzeń medycznych.

Jak się okazało, zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring, jednak sprawcy mieli założone maseczki. To jednak nie przeszkodziło dzielnicowym w rozpoznaniu podejrzanych. Dobre rozpoznanie w terenie pozwoliło bez problemu ustalić kim byli mężczyźni na wykonanych zdjęciach.

- Reklama -

Podejrzani, to 33- oraz 53-letni mieszkańcy Szamotuł. Dzielnicowi zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Po zebraniu niezbędnych materiałów przez szamotulskich kryminalnych, okazało się, iż łupem złodziei padł sprzęt medyczny wart w sumie około 3 tysiące złotych. Z apteki zginęły m. in. soniczne szczoteczki do zębów, inhalator i ciśnieniomierze. Okazało się również, iż do kradzieży doszło nie tylko w dniu 22, ale i w dniu 8 września br.

Skradzione mienie częściowo odzyskano. Trwają czynności mające na celu odzyskanie pozostałych przedmiotów.

Mężczyźni usłyszeli dwa zarzuty kradzieży. Przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Postępowanie w sprawie jest w toku.

Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe