Szamotuły. Wystartował przetarg na rewitalizację parku Jana III Sobieskiego

0
Mini miasteczko rowerowe podczas pikniku rowerowego w 2018 r. fot. ŁM

W piątek, 14 lutego Urząd Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił przetarg na rewitalizację parku Jana III Sobieskiego. Jeszcze w tym roku ma powstać m.in. Miasteczko Ruchu Drogowego.

Rewitalizacja parku to pierwszy etap zadania pn. Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych poprzez modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach, na które Miasto otrzymało dofinansowanie ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

W ramach rewitalizacji w parku zaplanowano budowę Miasteczka Ruchu Drogowego z organizacją ruchu umożliwiającą wprowadzenie dzieci i młodzieży szkolnej w podstawy bezpiecznego zachowania się na drodze. Park Jana III Sobieskiego zyska nowe chodniki, oświetlenie, elementy małej architektury i monitoring. Wyburzony zostanie budynek stojący na terenie dawnego parku jordanowskiego. Zadanie ma zostać wykonane do końca października br.

Cała rewitalizacja centrum Szamotuł pochłonie około 14,6 mln złotych, ponad 8 milionów to unijne dofinansowanie. Wstępny koszt prac w parku to około 250 tys. zł.

Zobacz więcej: