- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Wyjątkowy koncert Miyako Arishima z Japonii

Za nami kolejny koncert z cyklu „Koncertowe Lato Szamotulskiego Ośrodka Kultury”.

Koncert Miyako Arishima z Japonii w minioną niedzielę w ramach „Koncertowego Lata Szamotulskiego Ośrodka Kultury” był wyjątkowy z wielu powodów. Mistrzyni fortepianu, uczestniczka XVII Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, laureatka międzynarodowych konkursów chopinowskich w Azji. Wybrała Szamotuły na jedyny koncert w Polsce w ramach cyklu europejskich, charytatywnych koncertów na rzecz Ukrainy. W plenerze przy zamku Górków genialnie wykonała dla licznej publiczności Chopina, Liszta i Ravela.

– O wielkości tej artystki mówi nie tylko jej wybitny talent muzyczny, ale także wielkie serce, o czym świadczy jej inicjatywa aby zagrać bez wynagrodzenia na rzecz Ukrainy – mówił podczas koncertu Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

- Reklama -

Wydarzenie wzbogaciła wystawa plakatów poruszających temat wojny w Ukrainie, autorstwa Damiana Kłaczkiewicza i Zosi Kruszony. Całość spajała obecność malarki z Ukrainy Viktorii Popovej, która trafiła do Szamotuł właśnie przez wojnę. Malowała grającą Miyako, a ta po koncercie otrzymała obraz w prezencie.

– Dzięki hojności publiczności zebrano 1980 złotych. Bardzo dziękujemy. Zgodnie z życzeniem artystki pieniądze te mają wesprzeć uchodźców z Ukrainy przebywających w Szamotułach. Dlatego kwota ta trafi teraz do dyspozycji Wolnego Składu w Szamotułach, w którym szamotulanki wolontariuszki przekazują pomoc miejscowym Ukraińcom – informuje Piotr Michalak.

Organizatorem koncertu był Szamotulski Ośrodek Kultury, a partnerami: Powiat Szamotulski i Muzeum Zamek Górków.

ŹródłoSzOK

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe