- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Szamotuły. Wkrótce nowe miejsca parkingowe i chodnik wzdłuż Samy

Polecamy

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił przetarg na przebudowę parkingu przy ul. Franciszkańskiej w Szamotułach.

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy przetarg dotyczy budowy części zasadniczej parkingu i chodnika do ul. Dworcowej.

Na niezagospodarowanych terenach pomiędzy zespołem poklasztornym, ulicą Franciszkańską i rzeką Samą zaprojektowano parking. Układ w kształcie litery A oparty na obwodowej drodze manewrowej nr 1 o szerokości jezdni 5,0m, spiętej drogami manewrowymi nr 2, 3 i 4 o szerokościach 4,0m. Zaplanowano 124 miejsca zwykłe ukośne lub prostopadłe o wymiarach 2,3 x min. 5,0m i 4 dla niepełnosprawnych o wymiarach 3,6×5,0m. W pierwszym etapie inwestycji wraz z ulicą Franciszkańską zostanie wykonana część parkingu do drogi manewrowej nr 2. Od strony rzeki zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m (przy parkingu 2,0) który biegnie aż do ulicy Dworcowej w formie bulwaru nadrzecznego. Na długości najbardziej stromej skarpy zaprojektowano zabruk z kamienia polnego lub ciosanego o gr. min. 10cm na podbudowie z betonu o grubości min. 10cm. W celu ochrony pieszych planuje się wykonać barierę łańcuchową (trzy łańcuchy) w kolorze czarnym – czytamy w dokumentacji przetargowej.

- Reklama -

Co ciekawe, w kolejnym etapie zaplanowano budowę nowej drogi, która połączy ulicę Franciszkańską z parkingiem za domem handlowym.

Realizacja inwestycji, po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu, rozpocznie się jesienią. Wartość zamówienia to ponad 1,3 mln złotych.

  1. Jaka powinna być obecnie minimalna szerokość miejsca parkingowego na nowo budowanych parkingach? 2,30 m czy 2,50 m?
    Czy zmieniły się przepisy i obecnie miejsce parkingowe powinno być nie węższe niż 2,5 m?

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -