- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Szamotuły. Trwa budowa miasteczka rowerowego [ZDJĘCIA]

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Pod koniec września rozpoczęła się rewitalizacja parku im. Jana III Sobieskiego w Szamotułach. Obecnie trwają intensywne prace przy budowie rowerowego miasteczka ruchu drogowego.

Przebudowa parku to jeden z etapów zadania pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych poprzez modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach”, na które Miasto otrzymało dofinansowanie ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

- Reklama -

W ramach rewitalizacji w parku zaplanowano budowę miasteczka ruchu drogowego z organizacją ruchu umożliwiającą wprowadzenie dzieci i młodzieży szkolnej w podstawy bezpiecznego zachowania się na drodze. Park Jana III Sobieskiego zyska również nowe chodniki, oświetlenie, elementy małej architektury i monitoring. Wcześniej, w ramach tego zadania, wyburzony został budynek stojący na terenie dawnego parku jordanowskiego.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października 2020 r. Wartość zadania to 540 tys. złotych.

  1. Miasteczko rowerowe istniało w tym miejcu do lat osiemdziesiątych. Zawsze byłem wkurzony, że z nastaniem lat dziewiedziesiatych wiele obiektów likwidowano w tym również owe miasteczko. Ale u nas w Polsce to normalka najpierw się coś niszczy, potem buduje.

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -