- Reklama -
15.6 C
Szamotuły
piątek, 12 sierpnia, 2022

Szamotuły. Trwa budowa miasteczka rowerowego [ZDJĘCIA]

Pod koniec września rozpoczęła się rewitalizacja parku im. Jana III Sobieskiego w Szamotułach. Obecnie trwają intensywne prace przy budowie rowerowego miasteczka ruchu drogowego.

Przebudowa parku to jeden z etapów zadania pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych poprzez modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach”, na które Miasto otrzymało dofinansowanie ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

- Reklama -

W ramach rewitalizacji w parku zaplanowano budowę miasteczka ruchu drogowego z organizacją ruchu umożliwiającą wprowadzenie dzieci i młodzieży szkolnej w podstawy bezpiecznego zachowania się na drodze. Park Jana III Sobieskiego zyska również nowe chodniki, oświetlenie, elementy małej architektury i monitoring. Wcześniej, w ramach tego zadania, wyburzony został budynek stojący na terenie dawnego parku jordanowskiego.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października 2020 r. Wartość zadania to 540 tys. złotych.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe