- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szamotuły. SzOK uruchomił kolejne sekcje i kluby

W związku z luzowaniem obostrzeń przez rząd, możliwe stało się uruchomienie kolejnych sekcji i klubów w Szamotulskim Ośrodku Kultury.

Od 1 marca SzOK zaprasza uczestników Klubu Malucha, Sekcji Plastycznej, Pracowni Ceramicznej, Sekcji Fotograficznej, Sekcji Gier Planszowych i Karcianych oraz Artystycznego Rysunku Warsztatowego i Warsztatu Rękodzielniczego.

-Powyższe sekcje będą działać na podstawie rozporządzenia, które pozwala instytucjom kultury na działalność „w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych i wystaw”. Oczywiście zajęcia będą się odbywać w pełnym reżimie sanitarnym, czyli maseczki, dystans i dezynfekcja – informuje Ośrodek.

- Reklama -

Wcześniej, w połowie lutego, działalność wznowiły sekcje i kluby: Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”, Klubu Tańca Towarzyskiego „Filemon”, Sekcji Baletowej, Sekcji Hip-Hop, Śpiewnika Gitarowego, Studia Piosenki SzOK, Orkiestry SzOK (próby od marca), Sekcji Teatralnej, Sekcji Gitarowej „You Can Play”, Kapeli Dudziarskiej, Sekcji Gry na Flażolecie, Orkiestry Kameralnej „Capella Samotulinus” i Sekcji Instrumentów Klawiszowych „RO-CA-YA”.

Od 12 lutego działa również kino „Halszka”. Dostępna jest połowa miejsc na sali. Pomimo tego, że dystrybutorzy filmów nie zaproponowali żadnych premier, mieszkańcy chętnie korzystają z oferty kina. Od 12 do 22 lutego „Halszkę” odwiedziło w sumie 632 widzów.

Aktualny harmonogram sekcji i klubów SzOK:

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe